Рекордна кількість учасників і проєктів цього року — 195 і 38 відповідно — говорить про те, хакатони що зараз молодь шукає можливості для розвитку. А от реєстрація на Act in House відкриється вже зовсім скоро. Ділимося з вами історіями декількох учасників NASA House Apps Problem Dnipro і ActInSpace Dnipro та їхнім професійним розвитком після хакатонів. Це подія, де інноваційний дух і технічна майстерність зливаються воєдино. Змагання, в рамках якого учасники, володіючи різноманітними навичками від програмування до дизайну, збираються, щоб за обмежений час створити функціональний і креативний проєкт. Мета хакатону – не лише змагання, а й стимулювання співпраці, пошуку нових ідей та рішень, які можуть змінити світ.
У Хакатоні Satisfied New Fear Взяли Участь Понад 200 Інноваторів
Перший документально зафіксований хакатон відбувся 4 червня 1999 року в канадському місті Калгарі в межах конференції, яку проводила компанія OpenBSD (організовує хакатони й донині). Група з 10 розробників об’єдналася, щоби протягом двох днів знайти та виправити вразливості в стандартній рамці для захисту IP-зв’язку в інтернеті, відомій як IPSEC. Ці першопрохідці IT-хакатонів повністю інтегрували перші стеки IPv6 та IPSEC в операційну систему. Сучасні хакатони привертають спонсорів, партнерів і рекрутерів.
У Столиці Завершився Національний Оборонний Хакатон
Отримуйте задоволення від процесу, хакатони — це весело», — Віталіна Литвин. Хакатони стали важливим інструментом для вирішення сучасних глобальних викликів, об’єднуючи креативні таланти з усього світу для розробки інноваційних рішень. Їхній формат сприяє швидкому генеруванню ідей та прототипів, що можуть мати реальний вплив на різні сфери життя.
Кібербезпека Та Протидія Дезінформації: У Жовтні Пройде Національний Оборонний Хакатон
Таким чином, хакатон може стати стартовим майданчиком для створення успішних стартапів або соціальних ініціатив. Процес участі в хакатоні не лише розвиває технічні навички учасників, а й збагачує їхнім досвідом роботи в команді, навчає швидко ухвалювати рішення й ефективно вирішувати технічні та бізнес-завдання. А ще хакатон — це дуже багато якісного спілкування і нових знайомств. Навіть якщо ви прийшли зі своєю командою, то все одно зав’яжете контакти із менторами, журі або організаторами. Кожен контакт потенційно може обернутися користю — спільним проєктом, пропозицією роботи, інвестиціями або просто вчасною порадою. Деякі хакатони присвячені роботі над конкретною платформою, наприклад операційною системою, або зі створення додатків.
Щоб домогтися успіху, потрібно зрозуміти завдання і вирішити її. Якщо немає ідей – можна і потрібно обговорити проблему з експертами Хакатона. Але найголовніше – це можливість отримати пропозицію стати учасником команди успішної сучасної компанії (часто – з переїздом в західну Європу або США) або ж шанс на отримання інвестицій на старті бізнесу. Часто діти відмовляються від участі у заходах через те, що не розуміють, що буде відбуватись. Тут можна попросити старших розповісти меншим про те, що це за захід і як він проводиться або ж якось демонстраційно це пояснити. 6 лютого 2023 року ми отримали підтвердження від представника НАТО в Україні, що ми прийняті до участі в TIDE NATO Hackathon.
Проте, це не означає, що можна розслабитись і робити як прийдеться. Потрібно створити такий собі «прототип» вирішення завдання, продемонструвати як він працює, показати що це взагалі можливо створити і якнайкраще презентувати ваше рішення», — Сергій Мирний. «Взагалі, тема моїх досліджень — видалення космічного сміття. Однак, я володію комп’ютерною графікою (2D і three-D), вмію створювати презентації, анімаційні ролики, програмувати.
«Аякс» — виважений, обережний, уважний до деталей, вочевидь, любить системність і чітку організацію процесів. «Криша» — завзятий, енергійний, ініціативний, локомотив нового, готовий ризикувати та експериментувати…. Перше місце — об’єднана українсько-норвезька команда Sensorama Lab / KEF Robotics. Третє місце посіла українська команда AI Autonomix, яка отримала $15 000. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Ingenious Commons Attribution 4.0 World, якщо не вказано іншого.
Протягом кількох годин (або навіть діб) учасники працюють над створенням прототипу, вирішуючи технічні, дизайнерські та бізнес-задачі. Цей етап супроводжується менторською підтримкою, коли експерти допомагають командам долати труднощі та підказують найефективніші рішення. Підготовка до хакатону починається задовго до його проведення. Організатори визначають тематику, набір цілей і завдань, які учасники мають вирішити. Крім того, вони залучають менторів та експертів у відповідних галузях, які допомагатимуть командам під час заходу. Команда «Мобільний простір науки» успішно просувають проєкт «Мініфеномента», який з січня 2024 року перебуває в Кривому Розі.
Це було за 2 тижні до початку хакатону і з цього моменту стартувала наша інтенсивна підготовка. Хакатони — це інтенсивні змагання, що зазвичай тривають кілька днів, під час яких учасники розробляють технологічні рішення для конкретних проблем або реалізації ідей. «Школа дипломата» — успішно запустили та провели онлайн курс для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів ЗВО з вивчення особливостей дипломатичного протоколу та етикету. У жовтні 2024 року планують запустити навчання для публічних службовців на комерційній основі. Всі команди, що відповіли на запитання анкети, не припинили працювати над проєктами та намагаються брати участь в інших конкурсах та грантах. Вони не тільки сприяють розвитку нових технологій, а й формують лідерів індустрії та надихають молодих професіоналів на великі звершення.
Нагородження (визначення переможців, надання зворотного зв’язку). Сайт Foursquare проводив глобальний хакатон 2011 року, коли більше 500 розробників в 30 місцях розробляли застосунки, що використовують Foursquare API[21]. Щорічно з 1999 року проводиться хакатон розробників операційної системи OpenBSD[10]. Співорганізаторами Хакатону є Генеральний штаб ЗСУ, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості і defence tech кластер Brave1. Церемонію нагородження TIDE NATO Hackathon 2023 можна переглянути тут.
Залишити достатньо часу для планування (в залежності від того, наскільки масштабний захід, підготовка хакатону зазвичай займає від трьох до шести тижнів). «Були деякі труднощі з операційними системами, адже софт, який нам підходив випускається на Linux і Home windows, а ми всі прийшли з Macbook. Також були питання щодо правильного експорту моделей для проєкту, однак це все ми перемогли кмітливістю» — Данііл Болдирєв, переможець NASA House Apps Problem Dnipro 2022.
Хочете отримати нові навички, встановити нові зв’язки чи просто весело провести час? Розуміння ваших особистих мотивацій допоможе вам залишитися фокусованими. За орієнтованістю на середовище хакатони поділяються на зовнішні й внутрішні.
У фіналі українські підлітки змагалися з командами з Великої Британії, Туреччини, Казахстану й Таїланду[32]. Керівник з операційної діяльності Фонду Цивільних Досліджень та Розвитку США в Україні Михайло Верич сказав, що координація спільних зусиль залишається пріоритетом та є важливою передумовою успішної протидії кіберзагрозам. І цю підтримку слід розглядати скоріше як можливість подальшого розвитку сфери кібербезпеки у країні, аніж як просто руку допомоги. Проведення Національного оборонного хакатону насамперед дозволить віднайти інноваційні рішення, які нині необхідні нашим захисникам, та сприятиме поглибленню співпраці з міжнародними партнерами». На хакатоні є завдання, які взагалі не вирішуються за два дні. Саме тому організатори дають можливість ознайомитися з ними раніше.
- У жовтні 2024 року планують запустити навчання для публічних службовців на комерційній основі.
- На хакатонах часто вирішуються проблеми не просто конкретних компаній чи галузей, а й цілого суспільства.
- А ніяк 🙂 На хакатонах справді заведено викладатися на 100 computer і присвячувати весь час роботі над проєктом, тому поспати вдається не всім і не завжди.
- — просто попросили всіх, хто має бажання заповнити коротку анкету.
- Після хакатону компанія може вирішити укласти контракт із переможцями.
Також цікавилися кейсами використання іноземних систем, зокрема, супутникових знімків, і як всі ці технології разом із мужністю наших воїнів впливають на хід війни. “Сильні, як земля” — це документальний проєкт про звичайних незвичайних українців. 🌐 Навчайся з досвідченими менторами, готовими поділитися секретами індустрії.